Arsenal – Guimaraes – 24 października (czwartek)

Dwoma zwycięstwami w Lidze Europy Kanonierzy dali wszystkim do zrozumienia, że te rozgrywki traktują całkiem poważnie. W trzeciej kolejce ich przeciwnikiem będzie portugalski Guimaraes. Na Emirates Stadium powinniśmy się spodziewać zwycięstwa gospodarzy.

Typy Dnia – 24 października (czwartek)

Liga Europy: Arsenal vs Guimaraes. Typ i Analiza

W poprzednim sezonie Arsenal przegrał finał Ligi Europy z Chelsea 1-4. Z pewnością w tym sezonie będzie chciał powtórzyć ten scenariusz i przede wszystkim wygrać te rozgrywki. Arsenal ma argumenty by ten cel zrealizować, skład którego powinien obawiać się każdy zespół, absolutnym liderem jest Aubameyang na szpicy który w Premier League strzelił dotychczas siedem bramek.

Natomiast w Lidze Europy ma tylko jedno trafienie na koncie które zaliczył w starciu przeciwko Eintrachtowi Frankfurt gdzie w Niemczech przypomnijmy jego zespół wygrał 3-0. Natomiast w wygranym meczu z St. Liege 4-0 rozegrał jedynie 12 minut.

Czy od pierwszej minuty wystąpi w meczu z Guimaraes tego pewności nie ma, decyzja należy do trenera. Tak czy siak moim zdaniem w najbliższy czwartek Kanonierzy powinni sobie poradzić z portugalską drużyną, zwłaszcza że swój mecz rozgrywać będą przed własną publicznością gdzie w sumie wygrali cztery ostatnie spotkania.

Warto przypomnieć że pokonali wcześniej wspominane St. Liege 4-0, poza tym w pucharze Ligi Angielskiej Nottingham 5-0 oraz w lidze Aston Villę 3-2 i Bournemouth 1-0. Jak więc widać, na Emirates Stadium w ostatnim czasie nie zawodzą co jest bardzo dobrym znakiem przed meczem z Guimaraes.

W tym meczu goście będą musieli sobie radzić bez Aziza, natomiast niepewny jest występ Wakaso, Medariousa, Jhonatana i Andre. Nie przystąpią do tego meczu w zbyt dobrych humorach, ponieważ ostatnio w pucharze Portugalii po rzutach karnych przegrali ze słabiutką Sintrą. Wcześniej, czyli w drugiej kolejce Ligi Europy przed własną publicznością ulegli Eintrachtowi Frankfurt 0-1, poza tym na wyjeździe przegrali także z belgijskim St. Liege 0-2.

Guimaraes ma już dwie porażki na koncie w LE i wiele wskazuje na to, że po trzech meczach ich bilans będzie wyglądał 0-0-3, bowiem na swoim boisku Kanonierzy czują się bardzo dobrze co potwierdzili w ostatnich meczach. Ostatnio w Premier League przegrali na wyjeździe z beniaminkiem Sheffield United 0-1. Nie było to ich najlepsze spotkanie, przez 90 minut oddali zaledwie trzy strzały w światło bramki. Być może przydał im się takim zimny prysznic przed kolejnymi spotkaniami, motywacji więc w najbliższym meczu na pewno im nie zabraknie.

Typ: 1

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button