Atalanta – Bologna – 4 kwietnia (czwartek)

W najbliższy czwartek rozegrane zostaną dwa ostatnie spotkania 30. kolejki Serie A, w jednym z nich bardzo ciekawie zapowiadające się starcie drużyn, które mają swoje cele, jedna walczy o miejsce w TOP 4, czyli Atalanta, z kolei druga o utrzymanie się w ekstraklasie włoskiej, mowa oczywiście o Bolognie.

Typy Dnia – 4 kwietnia (czwartek)

Serie A: Po 29. kolejkach Zapata ma już 19 bramek na koncie!

Faworyt jest jednak tylko jeden, jak się pewnie domyślacie jest nim Atalanta, zgadza się, dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż obie drużyny są ostatnio w dość dobrej formie, co ciekawe, goście którzy bronią się przed spadkiem wygrali trzy ostatnie mecze zdobywając łącznie dziewięć punktów przez co wyszli w dołka.

W tabeli zajmują już miejsce tuż nad strefą spadkową, ale nie mogą jeszcze spać spokojnie, bowiem zajmując siedemnastą lokatę mają tylko dwa punkty przewagi nad Empoli które znajduje się w strefie spadkowej na osiemnastym miejscu. Jak więc widać, mimo że Bologna ostatnio wygrywała swoje mecze, w dalszym ciągu nie może być pewna utrzymania, na dodatek przed nią kolejny mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem.

Mimo że wygrała trzy ostatnie mecze, stawiałbym tu mimo wszystko na zwycięstwo Atalanty, jeżeli marzy jej się udział w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, a na pewno się marzy, to takie spotkania powinna wygrywać obowiązkowo, zwłaszcza przed własną publicznością. Nie zapominajmy, że także Atalanta większość swoich ostatnich spotkań wygrała co świadczy o jej niezłej formie.

W pięciu ostatnich meczach zgromadziła dziesięć punktów. Między innymi na swoim boisku pokonała zawsze wymagającą Fiorentiną 3-1, na wyjeździe wygrała z mocną Sampdorią 2-1, a w ostatniej kolejce grając także na wyjeździe w meczu z Parmą zgarnęła trzy punkty wygrywając 3-1. Jak więc widać, jest w nieco lepszej formie niż Bologna.

Przed 30. kolejką w ligowej tabeli Atalanta sklasyfikowana jest na szóstej pozycji i ma tyle samo punktów co piąte Lazio, czyli 48, natomiast do czwartego Milanu który ostatnio zawodzi traci już tylko trzy oczka. Jak więc widać, takiej szansy zakończenia sezonu w TOP 4 Atalanta nie może zaprzepaścić, Milan jej w tym pomaga, ale przede wszystkim musi liczyć na siebie i wygrywać kolejne spotkania, zwłaszcza u siebie z takimi przeciwnikami jak Bologna która ostatnio wygrywała, ale w końcu nie jest topową drużyną Serie A prawda? no właśnie.

W końcu dalej broni się przed spadkiem. To będzie wojna nerwów i w moim odczuciu wygra ją Atalanta. Ma lepszy skład, w ofensywie jednego z najlepszych napastników Serie A Zapatę który w ostatnim meczu z Parmą strzelił dwa gole i tym samym było to już jego dziewiętnaste trafienie w tych rozgrywkach co mu daje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A.

Typ: 1

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button