Bologna – Chievo – 8 kwietnia (poniedziałek)

W ostatnim meczu 31. kolejki Serie A na Stadio Renato Dall’Ara walcząca o utrzymanie Bologna podejmować będą Chievo które już praktycznie nie ma szans na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywek, bowiem zajmując ostatnią pozycję w tabeli, ma tylko jedenaście punktów na koncie, a do bezpiecznego miejsca traci aż siedemnaście oczek.

Typy Dnia – 8 kwietnia (poniedziałek)

Chievo coraz bliżej Serie B, Bologna ciągle walczy

W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Bologna która wprawdzie znajduje się w strefie spadkowej, jednak ze stratą zaledwie jednego punktu do siedemnastego Empoli, jak więc widać, poniedziałkowe spotkanie z Chievo będzie dla niej bardzo ważne, jeżeli myśli o utrzymaniu, to jej obowiązkiem jest zainkasować trzy cenne punkty, zwłaszcza że swój mecz rozegra przed własną publicznością.

Co warto tu stawiać? oczywiście na zwycięstwo gospodarzy po kursie 1.53, tyle płaci Fortuna. W ostatnich tygodniach prezentowali się zdecydowanie lepiej niż ich przeciwnik. W najnowszym meczu na wyjeździe przegrali z Atalantą 1-4, ale nie ma powodów do wstydu, ponieważ Atalanta jest w bardzo wysokiej formie co pokazała w pięciu ostatnich meczach gromadząc aż trzynaście punktów.

Natomiast wcześniej Bologna rozgrywała dobre mecze, do spotkania z Atalantą przystępowała będąc w dobrej formie, z serią trzech zwycięstw z rzędu. Warto przypomnieć, na swoim terenie pokonała Cagliari 2-0, na wyjeździe Torino 3-2 i przed własną publicznością Sassuolo 2-1.

Natomiast w Bergamo co prawda przegrała wysoko, ale stwarzała sobie sytuacje bramkowe, miała osiem podjeść i oddała cztery celne strzały na bramkę przeciwnika co pokazuje, że Bologna mimo iż zajmuje miejsce spadkowe, wcale nie jest taka słaba. W spotkaniu z Chievo powinna mieć więcej szczęścia, tabela nie kłamie, gospodarze są zdecydowanie lepsi. Goście w piętnastu rozegranych meczach na wyjeździe jeszcze ani razu nie cieszyli się ze zwycięstwa.

Jedynie na co ich było stać, to na sześć remisów i odnotowali dziewięć porażek. Jak więc widać, Bologna stoi przed wielką szansą zdobycia trzech upragnionych punktów które być może poprawiłyby jej sytuację w tabeli, niewykluczone że opuściłaby strefę spadkową, ale przede wszystkim musi liczyć na siebie.

Chievo jest taką drużyną, potrafi sobie stwarzać sytuacje bramkowe, ale nie potrafi ich wykorzystywać, co było widać w ostatnim meczu z Sassuolo gdzie na wyjeździe przegrało 0-4, jakby tego było mało, nie wykorzystało rzutu karnego, przy oddawaniu strzałów piłkarzom brakuje precyzji. Była to druga porażka z rzędu Chievo, wcześniej na swoim boisku przegrało z Cagliari 0-3. W zdecydowanie lepszej formie jest Bologna, dlatego w poniedziałek spodziewam się jej zwycięstwa.

Typ: 1

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button