Dundalk – Waterford – 1 lipca (poniedziałek)

Po drugie z rzędu mistrzostwo Irlandii zmierzają piłkarze Dundalk którzy po 22. rozegranych kolejkach mają 52 punkty na koncie, przez co pewnie zajmują fotel lidera mając osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Shamrock Rovers. W ramach 23. kolejki mierzyć będą się z Waterford, oczywiście w tym meczu będą zdecydowanym faworytem.

Typy Dnia – 1 lipca (poniedziałek)

Dundalk w drodze po drugie z rzędu mistrzostwo Irlandii!

Bez wątpienia jak widać na dzień dzisiejszy w ekstraklasie irlandzkiej rządzi Dundalk które jest w znakomitej formie. W sumie wygrało aż osiem spotkań z rzędu! Łącznie w dwudziestu dwóch rozegranych meczach zanotowało szesnaście zwycięstw, cztery remisy i przegrało zaledwie dwa spotkania. Liczby nie kłamią, to drużyna mająca na dzień dzisiejszy najsilniejszą jedenastkę.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w najbliższy poniedziałek z kolejnych trzech punktów cieszyć będzie się Dundalk które jest w znakomitej formie. W ostatniej kolejce na wyjeździe podejmowało Shamrock Rovers które znajduje się na drugim miejscu, jak więc widać, było to najciekawsze spotkanie 22. kolejki, czyli szlagier.

Z uwagi na fakt, iż było to spotkanie na szczycie tabeli, faworyta nie było, trzy punkty jednak zdobyło Dundalk które wygrało 1-0. W tym meczu więcej sytuacji bramkowych stworzył sobie przeciwnik, dokładnie czternaście, ale zabrakło mu skuteczności, a w tym elemencie lepsze było Dundalk które przeprowadziło zaledwie osiem akcji bramkowych i oddało dwa strzały w światło bramki, po jednym jak widać piłka znalazła się w siatce.

Bohaterem spotkania został Gannon który strzelił zwycięskiego gola w 73. minucie spotkania. Tym zwycięstwem Dundalk potwierdziło tylko znakomitą formę. Wcześniej między innymi na wyjeździe pewnie pokonało Finn Harps 3-0 i przed własną publicznością przekonująco wygrało także ze Sligo Rovers 4-0.

Oczywiście w poniedziałek śmiało można stawiać na zwycięstwo gospodarzy nawet z handicapem -1,5, kto jak woli. Waterford nie wygląda na zespół który miałby napsuć im sporo krwi. W tabeli sklasyfikowane jest dopiero na ósmym miejscu z dorobkiem 23 punktów na koncie. W ostatniej kolejce na swoim boisku przegrało z Bohemians 1-2. Co ciekawe, w tym meczu padły aż dwie bramki samobójcze z jednej i drugiej strony. Przez bardzo długi czas utrzymywał się rezultat 1-1, a Waterford drugiego gola straciło dopiero w doliczonym czasie gry.

Ta porażka z pewnością musiała boleć, bowiem ten zespół stworzył sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, był groźniejszy i na dodatek przegrał. Jak więc widać, w lepszych humorach do tego spotkania przystąpią piłkarze Dundalk. Do tego historia bezpośrednich spotkań przemawia za nimi, wygrali cztery ostatnie mecze z Waterford, więcej więc pisać nie trzeba.

Typ: 1

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button