Duże stawki – małe kursy, czy warto?

W poszukiwaniu metod na regularny zysk w zakładach bukmacherskich jedną z popularniejszych (szczególnie u niedoświadczonych graczy) jest próba ograniczenia ryzyka poprzez wybór zdarzeń potencjalnie bezpiecznych, z niskimi kursami.

obstawianie niski stawek
Czy obstawianie niskich kursów jest opłacalne?

Czy warto grać na małe kursy?

Jakie są plusy i minusy tej metody, czy warto inwestować w nią większe sumy pieniędzy, czy jest szansa, że zapewni ona długofalowy zysk? Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy zastanowić się nad prostą zależnością – czy potencjalny zysk jest wart poniesionego ryzyka?

Wyobraźmy sobie bowiem sytuację gdzie mamy zdarzenie z kursem 1,20 i gramy je za 100 zł. Podatek przy wnoszeniu zakładu wynosi 12% (12 zł), potencjalna wygrana wyniesie zatem 105,60 zł, czyli 5,60 zł czystego zysku. Aby zrównoważyć wniesiony wkład (wygrać tyle samo ile wynosi nasza domyślna stawka = 100 zł) potrzebujemy serii blisko 18 zakładów (dokładnie 17,86) trafionych pod rząd!

Jakakolwiek przegrana na wcześniejszym etapie sprawia, że w ogólnym rozrachunku stajemy się stratni. Ktoś mógłby powiedzieć, że trafić „pewniaka” z kursem 1,20 to błahostka. Owszem, nie problem zrobić to raz, natomiast w momencie gdy trzeba zrobić to 18 razy pod rząd – statystyka działa przeciw nam. Nie ważne jak pewne wydają się poszczególne zdarzenia, w sporcie (obojętnie jakiej dyscyplinie) codziennie jest tyle niespodzianek, że prędzej czy później praktycznie na pewno padniemy ofiarą jednej z nich.

Czy warto zatem ryzykować duże kwoty na zdarzenia z niskimi kursami? Statystycznie – nie, przynajmniej jeśli mówimy o grze długofalowej gdzie potrzebna będzie seria poprawnie wytypowanych zdarzeń nie zostawiając żadnego marginesu na ewentualną porażkę. Jeśli szukamy sposobu gry dla długodystansowców rozsądniejsza już wydaje się metoda odwrotna, czyli gra dużych kursów za małe stawki. W tym drugim przypadku statystyka jest bowiem po naszej stronie – daje nam większy margines błędu, a tym samym więcej szans na poprawne wskazanie rezultatu wybranego zdarzenia tak by w ostatecznym rozrachunku wyjść na plus lub przynajmniej nie ponieść strat. 

Bukmacher

Bukmacher znany ze swojej chytrości, ale też wielkiej wiedzy na temat zakładów bukmacherskich i typów sportowych, szczególnie z piłki nożnej i siatkówki. Bonusy i promocje bukmacherskie nie są mu obce.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button