Wisła Kraków – Miedź Legnica – 18 maja (sobota)

Niestety, przed nami już tylko ostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019. Dużo dzieje się na szczycie tabeli jak i w dolnych rejonach. W bardzo trudnej sytuacji jest Miedź Legnica która znajduje się w strefie spadkowej, tracąc do bezpiecznego miejsca trzy punkty, w sobotę w Krakowie musi więc wygrać.

Typy Dnia – 18 maja (sobota)

LOTTO Ekstraklasa: Miedź Legnica jedną nogą w pierwszej lidze

Niestety nawet zwycięstwo z Biała Gwiazdą nie gwarantuje jej utrzymania, bowiem Wisła Płock która wyprzedza ją o trzy punkty w ostatniej kolejce przed własną publicznością podejmować będzie bardzo słabe Zagłębie Sosnowiec i w meczu z tym przeciwnikiem wystarczy jej nawet remis by się utrzymać. Jak więc widać, wiele wskazuje na to, że piłkarze Miedzi będą musieli pogodzić się ze spadkiem, bo szczerze mówiąc ja osobiście w Płocku na sensację nie liczę.

Wracając do spotkania Wisły Kraków z Miedzią, okiem bukmachera wyraźnego faworyta tu nie ma z czym powinniśmy się zgodzić, bowiem podopieczni Macieja Stolarczyka którzy w grupie spadkowej zajmują pierwsze miejsce szczerze mówiąc grają ostatnio bardzo słabo.

Do czego mnie to skłania? do stawiania w tym spotkaniu na bramki, dokładnie na powyżej 2,5 gola po kursie 1.65 w STS. Po ostatnich meczach mnie osobiście ciężko jest ich pochwalić, mimo że w Zabrzu wygrali Z Górnikiem 2-1 który nie rozegrał najlepszego spotkania.

Mimo że w Krakowie pokonali Koronę 1-0, ale to kielczanie stworzyli sobie masę sytuacji bramkowych, byli bardziej aktywni, bardziej niebezpieczni, naciskali, zabrakło im jedynie dobrej skuteczności. Jak więc widać, Wisła mimo tych zwycięstw nie jest w najlepiej formie o czym zresztą też świadczą jej pozostałe mecze. Między innymi w Sosnowcu przegrała z Zagłębiem 1-2 które w przyszłym sezonie występować będzie na zapleczu Ekstraklasy.

W innym spotkaniu przed własną publicznością zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1-1, a w ostatniej kolejce Arka Gdynia która na swoim terenie wygrała z nią 3-1 tylko potwierdziła, że Wisła Kraków jak była, tak w dalszym ciągu jest pod formą. Czy Miedź to wykorzysta? ciężko powiedzieć, bowiem jak widać także jest bez formy, w trzech ostatnich meczach nie strzeliła nawet bramki. Mimo to uważam, że jest w stanie W Krakowie coś strzelić, bo Biała Gwiazda w końcówce sezonu nie lśni, zwłaszcza w defensywie.

Miedź przegrała ostatnio ze Śląskiem Wrocław 0-2, wcześniej z Górnikiem Zabrze 0-1, w Kielcach zremisowała z Koroną 0-0. Na pewno w ostatnim meczu sezonu będzie chciała godnie pożegnać się z Ekstraklasą i coś strzelić, a może i wygrać? niewykluczone, w każdym razie liczę na bramki także Wisły Kraków, w końcu swój mecz rozegra na swoim boisku.

Typ: powyżej 2,5 gola

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button