Wisła Kraków – Śląsk Wrocław – 20 lipca (sobota)

W poprzednim sezonie Wisła Kraków zajęła pierwsze miejsce, niestety pierwsze miejsce w grupie spadkowej. Kibicom Białej Gwiazdy z pewnością marzy się fotel lidera, ale w grupie mistrzowskiej. Czy taki scenariusz w sezonie 2019/2020 jest możliwy? poprzedni sezon jest najlepszym dowodem na to, że w polskiej ekstraklasie wszystko jest możliwe.

Typy Dnia – 20 lipca (sobota)

PKO BP Ekstraklasa: Wisła Kraków vs Śląsk Wrocław

Jeżeli w tym roku piłkarzom Piasta udało się zdobyć pierwsze w historii mistrzostwo Polski, to czemu inne kluby miałyby nie dokonać tej sztuki? no właśnie. Przypomnijmy, ostatni raz mistrzowski tytuł Wisła Kraków wywalczyła w 2011 roku, wcześniej w latach 2003, 2004, 2005 i 2008, 2009 bez przerwy rządziła w polskiej ekstraklasie, była najlepsza.

To była Wisła, która posiadała między innymi takich asów jak Maciej Żurawski, Tomasz Frankowski, Kamil Kosowski czy Jakub Błaszczykowski który z Wisłą Kraków związany jest do dziś, na dobre i na złe. Udowodnił to w poprzednim sezonie kiedy postanowił pomóc Wiśle nie tylko finansowo, ale także na boisku jako piłkarz.

Czego po Wiśle możemy spodziewać się w nowym sezonie? na dzień dzisiejszy szczerze mówiąc bardzo ciężko odpowiedzieć na to pytanie, z pewnością po paru kolejkach będziemy mądrzejsi. Końcówka poprzedniego sezonu pokazała, że Biała Gwiazda nie miała problemów ze strzelaniem bramek.

Niestety jej najsłabszym punktem była defensywa co chociażby pokazał ostatni mecz w sezonie, gdzie przed własną publicznością przegrała z Miedzią Legnica 4-5 która jak wiadomo spadła do pierwszej ligi. Jeżeli chodzi o Śląsk, to w grupie spadkowej zajął ostatecznie czwarte miejsce, sezon zakończył czterema zwycięstwami z rzędu. Co ciekawe, bardzo dobrze prezentował się także w meczach sparingowych w których odnotował pięć zwycięstw i zaledwie jedną porażkę.

Natomiast Wisła spisywała się przeciętnie, widać, że w dalszym ciągu może mieć problemy z linią defensywną. Wygrała z Radomiakiem Radom 2-1, Podbeskidziem 1-0, Puszczą 4-2, a przegrała ze Sandecją 0-1 i GKS-em Bełchatów 1-2. Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to warto dodać, że z klubem pożegnał się Chorwat Marko Kolar który był najskuteczniejszym strzelcem Białej Gwiazdy, w poprzednim sezonie łącznie strzelił dwanaście bramek, poza tym między innymi w tym sezonie zabraknie także Sławomira Peszko który wrócił do Lechii Gdańsk.

Z kolei nowymi piłkarzami zostali Michał Mak, David Niepsuj, Rafał Janicki oraz Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem Jean Carlos da Silva który ma być wzmocnieniem linii ofensywnej. Co z tego wyjdzie, czas pokaże. Po tym niemałym przemeblowaniu Wiśle na początku sezonu może brakować zgrania, ale u siebie przynajmniej jednego gola jest w stanie strzelić. Natomiast sądząc po meczach sparingowych Śląska także może coś trafić, dlatego tu bym stawiał over 1,5.

Typ: powyżej 1,5 gola

Marco

Marek jest typerem, który od lat na forum bukmacherskim BetOnline posiada status legendy. Jego skuteczność z piłki nożnej jest powszechnie znana, jakość analiz również należy do absolutnej czołówki bukmacherskiej.

Zakłady bukmacherskie

Back to top button